כתיבת תוכן איכותי מחייבת מקוריות וחידושים

כתיבת תוכן איכותי – איך לחדש תכנים באתר מבלי לחזור על עצמנו

אתרי תוכן, ובמיוחד כאלה שמשלבים בתוכם דפי SEO המותאמים למנוע החיפוש של גוגל, חייבים להתעדכן אחת לכמה זמן. בחלק מהמקרים המאמרים הישנים יישארו כמו שהם ויתווספו עליהם חדשים, ובפעמים אחרות יהיה צורך להחליף לגמרי דף או דפים הקיימים באחר. כך או כך, התוצאה עבור כותב התוכן של האתר בשני המקרים תהיה זהה: הצורך להמציא את הגלגל מחדש, גם כשבסיס כתיבת התוכן עצמו לא השתנה.

כאן המקום להדגיש, שהעתקת תכנים מדפים אחרים באותו אתר היא פסולה מכל וכל, ולא רק מאתרים אחרים כפי שידוע ומקובל לחשוב; גוגל אינו "אוהב" אתרים שיש בהם כפילויות, אפילו אם מדובר בחלק קטן שנראה לכם לא מורגש. והאמת? גם עבור הלקוחות שלכם זה לא נראה טוב… אז איך מנצחים את השיטה ומצליחים להתחדש בכל פעם? הנה כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם לעשות זאת.

1. הביאו מידע חדש

על פי רוב ובמיוחד במקרי SEO, ההנחיות שכותב התוכן יקבל מבעל האתר יהיו כלליות למדי, ולכותב תהיה מידה לא מבוטלת של חופש בנידון. אותו חופש כתיבה יכול אמנם לגרום לחשש מסוים עבור הכותב (ועל התגברות על מחסומים נרחיב בפוסט נפרד), אך חשוב לזכור שלמעשה מדובר בחדשות מצוינות: מכיוון שכך הכותב יכול להוסיף מידע חדש ומרענן, גם אם הוא לא התבקש לכך.

ומה בדבר זמני התחקיר? ובכן, ברובם המוחלט של מקרי ה- SEO יהיה מדובר בתחקיר קצרצר שאינו אורך יותר מכמה דקות, ובמקרים של כתיבת תוכן איכותי טכני ומקצועי, זמני התחקיר כבר יהיו מגולמים בחישוב זמן הכתיבה הכולל. זאת ועוד, במקרים של פרויקטים ארוכי טווח תוכלו להפוך למומחים אמיתיים בתחום שהתבקשתם לכתוב עליו, והכל תוך חיפוש ולימוד עצמי שיפיק לכם תועלת רבה בהמשך.

2. תרגלו ניסוחים שונים

הנה תרגיל קטן להתחיל איתו את יום העבודה: פתחו עיתון מהיום, וחפשו בו ידיעה שתפסה את תשומת ליבכם. קראו בה את הפסקה הראשונה ולאחר מכן נסו לכתוב את אותם הדברים שנאמרו בקובץ WORD נפרד, ובשלוש גרסאות שונות (לפחות). גם אם הדבר יהיה קשה בהתחלה, ככל שיעבור הזמן תראו שהוא ייעשה יותר ויותר קל, ואפילו מהנה.

3. כתבו הרבה

ככל שכותב תוכן מרבה בעבודתו – בכמות המאמרים, בסוגי הטקסטים ובתחומי שירות מגוונים שעליהם הוא מתבקש לכתוב, כך פריון היצירתיות שלו יהיה גדול יותר ככל שיעבור הזמן. אך מלבד זאת, ניתן לשלב בשגרת העבודה גם "מזרז טבעי" נוסף, בדמות קריאת ספרים מרובה המעשירה את אוצר המילים ומפתחת את חופש המחשבה לבלי היכר.

4. התרשמו מאתרים אחרים

ואם אתם מרגישים שכל זה אינו מספיק ושאתם עדיין חוזרים על עצמכם, או שסגנון הכתיבה שלכם נעשה צפוי ולא מקורי, תמיד תוכלו לעיין באתרי אינטרנט אחרים – גם כאלה שאינם עוסקים בתחום שלכם. כך תוכלו לקבל נקודת מבט מרעננת על סגנונות חדשים, ניסוחים מעניינים ודרכי ביטוי שלא חשבתם עליהן קודם.